Yeni Doğan Bebek Fotoğraf Çekimi İçin Tavsiyeler

Yeni Doğan Bebek Fotoğraf Çekimi İçin Tavsiyeler

Yeni doğmuş bebeğinin fotoğrafını çekmek isteyenler ve bunu profesyonelce gerçekleştirmeyi arzu edenler için, pek çok etmenin ele alınması gerekmektedir. Nitekim bebek fotoğraf çekimi eğlenceli ve basit gibi gözükse de; çok da kolay değildir. Bebekler devamlı hareket ettikleri ve istenilen pozu vermediklerinden dolayı, doğal olarak en güzel fotoğrafı yakalamak adına bazı unsurları ele almak gerekir.

Özellikle profesyonel yeni doğan çekimi bebeğin doğumundan sonra ilk 2 hafta içerisinde yapılması gerekmektedir. Bu dönem bebeklerin çok fazla uyuduğu bir zamandır ve en doğal fotoğraflar yakalanabilir. En çok da anne babalar bu konuda çok şanslıdır. Çünkü bireysel olarak ele alınan fotoğraflar için daima vakitleri bulunur.

Yeni Doğan Bebek Fotoğrafı İçin Ele Alınması Gereken Unsurlar

Yeni Doğan Bebek Fotoğraf Çekimi, Püf Noktalar
Yeni Doğan Bebek Fotoğraf Çekimi, Püf Noktalar


Yeni doğan bebekler için çekilecek fotoğraflar açısından öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor. Ayrıca yardım almalısınız ve yeni doğan bebek fotoğrafı konusunda mutlaka önceden plan yapmalısınız. Bebeğinizin en özel ve doğal, huzurlu bir fotoğrafını yakalamak için bazı etmenleri öne çıkarabilirsiniz.
– Öncelikle bir plan hazırlamanız gerekiyor. Bunu genelde doğumdan önce hamilelik döneminde uygulayabilirsiniz. Fotoğraf adına kullanacağınız farklı etmenleri bebek doğmadan önce hazır edebilirsiniz. Nitekim sonrası için pek fazla zamanınız olmayacak.
– Mutlaka bebek fotoğraf çekimi adına yeni doğacak bebekler için profesyonel bir fotoğrafçı seçmeniz gerekir. Kendi seçtiğiniz farklı kareleri bir pano haline getirerek fotoğrafçınız ile paylaşabilirsiniz.
– Değerlendirilecek olan aksesuarlar, örtüler ve ışık gibi pek çok etmeni çekilmeden önce planlı şekilde hazır hale gelmesine özen gösterin.
– Bebeğiniz için uygun ortam ısısını ve sağlıklı koşullarını mutlaka dikkatli şekilde hazırlayın.
– Fotoğraf için ışık çok önemli olduğundan, bebeğinizin sağlığını korumak adına doğal gün ışığından faydalanmanız mümkün.

Yeni Doğan Çekimi

Yeni Doğan Bebek Fotoğraf Çekimi, Püf Noktalar
Yeni Doğan Bebek Fotoğraf Çekimi, Püf Noktalar

Hem bireysel hem de profesyonel açıdan yeni doğan çekimi gerçekleştirmeniz mümkün. Aslında her ikisini de yapabilirsiniz. Hayatınız boyunca saklayacağınız muhteşem ve ölümsüz bir fotoğraf arzu ediyorsanız; bunu kendi fotoğrafçınız ile sağlayabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin her anını fotoğraflamak için kendinize doğru konseptleri hazırlayarak; farklı temalar ve aksesuarlar ile güzel fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.
 
Artık Onlarla Yeni Doğan Bebek Fotoğrafı Çekimi Keyfini Çıkarabilirsiniz!

Yeni Doğan Bebek Fotoğraf Çekimi, Püf Noktalar
Yeni Doğan Bebek Fotoğraf Çekimi, Püf Noktalar


 Pek çok değişik poz üzerinden yeni doğan bebek fotoğrafı çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin bebeğinizi çıplak ya da sade beziyle mutlaka fotoğraflayın. Özellikle emzirme yastığını sağlıklı ve güvenli bir yere yerleştirerek; bebeğinizin değişik pozlarını yakalayabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken en önemli unsur bebeğinizi riske atacak herhangi bir fotoğraf çekim pozisyonunu tercih etmemenizdir. Bunun dışında farklı şekillerde bebeğinizin doğal hallerini ölümsüz kılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir