Profesyonel Bebek Fotoğraf Çekimleri

Profesyonel Bebek Fotoğraf Çekimleri

Profesyonel bebek fotoğraf çekimi noktasında mutlaka alanında uzman ve bebek fotoğraf çekimi sektöründe branş tecrübesi kazanmış fotoğrafçılardan destek almalısınız.

Kendi akıllı telefonlarınızın fotoğraf çekim kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun, profesyonel bebek çekimleri söz konusu olduğunda fotoğrafın kalitesinin yanında konsept, ışıklandırma ve tam bir ekip çalışması ön plana çıkmaktadır.

Bebeğin giydiği kostümlerin seçiminden kullanılacak aksesuarlara ve çekim açısına varıncaya kadar her bir detay özenle seçilmelidir.

Bebek fotoğraf çekimi için seçilen alanın kullanılacak konseptler ile uyumu bile başlı başına profesyonel bakış açısı gerektiren bir husustur. Ayrıca doğru karenin doğru zamanlama ile çekilmesi ve baskı öncesi ps hazırlıklarında yine işinin uzmanı bir fotoğrafçı ile çalışılması son derece önemlidir.

Gerekli ön hazırlıklar yapılmadığında ve alanında uzman bir bebek fotoğrafçısı ile fikir alışverişi yapılmadığında karşınıza internette gördüğünüz ama bir türlü tutturamadığınız bu tarz fotoğraflar çıkabilir:

http://www.boredpanda.com/
http://www.boredpanda.com/

Profesyonel çekim hizmeti almak istiyorum ama fiyatları ne kadar diye merak ediyorsanız : Bebek Fotoğraf Çekimi Fiyatları

10 Adımda Profesyonel Bebek Fotoğraf Çekimi

  1. Kendi imkanlarınızla yapmak istiyorsanız ekipman yeterliliğinizin tam olması gerekmektedir. Aksi halde örneklerde görüldüğü gibi fotoğraflar ortaya çıkabilir.
  2. Işıklandırma aşamasında bebeği rahatsız edecek tüm etkenlerden kaçınmanız, flash ve yapay ışıklandırma yerine doğal ışıkları tercih etmeniz önemlidir.
  3. Bebeğinizin uykusu, açlığı, altının temizliği ve en önemlisi keyfi oldukça önemlidir. En doğru zamanı seçme noktasında aceleci davranmamalısınız!
  4. Bebeğinizin gülmesi ve tam o esnada denklanşöre basmak oldukça zor bir zamanlama kombinasyonudur. Bu yüzden mutlaka yardımcınız olmalıdır.
  5. Bebeğinizin hoşuna giden oyuncak ve materyallerden destek alarak gülmesini ve keyiflenmesini sağlamalısınız!
  6. Ağlama, sıkılma veya açlık gibi durumlarda yeteri kadar mola vermeli ihtiyacı giderdikten sonra çekimlere devam etmelisiniz. Sabır önemlidir!
  7. En doğru fotoğrafın seçimi bebeğinizin en iyi güldüğü fotoğraf olmayabilir. Fotoğraf karesindeki tüm unsurları iyi değerlendirerek seçim yapmalısınız.
  8. Fotoğrafların düzenlenmesi aşamasında her şeyin doğal ve abartısız olması gerekmektedir.
  9. Profesyonel Bebek Çekimi aşamasında, hatta öncesi ve sonrasında hijyen ve ortam sıcaklığına son derece dikkat etmelisiniz. Fotoğraf çekeceğim diye bebeğinizi hasta etmeyin!
  10. Eğer ortaya çıkan sonuçlar size tatmin etmiyorsa mutlaka işinin uzmanı bir bebek fotoğrafçısından destek almayı denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir