Yeni Doğan Çekimi

Yeni Doğan Çekimi

Yeni Doğan Çekimi olarak bilinen çekim türleri, genellikle diğer çekimlerden çok farklı olarak yapılmaktadır.  Bebeklerin haberi olmadan yapılan bu çekimlerde müthiş kareler ortaya çıkabilmektedir. İstenilen karelerin yakalanabilmesi adına da Yeni Doğan Çekimi uzman ellerde sağlanmaktadır. Yeni doğan bebekler çok hassas olduğundan bu konuda eğitimli kişilerden yardım almanız da fayda olacaktır. Genellikle bu hizmetler butik hizmet olarak adlandırılabilmektedir. Bu çekimler bebeklerle sağlandığı için ortaya çok farklı kareler çıkabilmektedir. Genellikle aileler Yeni Doğan Çekimi yaptırırken bebeğe zarar gelecek mi diye çok fazla endişelenirler. Bu endişeyi yok etmek adına uzman eller imdada koşar.

İstenilen sonuçların çıkabilmesi adına profesyonel bir ekiple çalışmanız tavsiye olunur. Çekim işlemlerinde çok ilginçtir ki bebekle iletişim kurulabilmektedir. Bilinçli olarak poz verir gibi bebekler fotoğrafçılarla gizli bir iletişime giriyorlar bazen. Genellikle kız bebekler için pembe aksesuarlarla erkek bebekler için ise mavi aksesuarlarla çekim sağlanmaktadır. Aksesuar ve pozların çeşitliliği ailelerin isteklerine göre belirlenir. Bu aşamada daha önce çektiğimiz yeni doğan bebek çekimi albümleri müşterilere incelenmesi için verilir. Sonrasında eğlenceli ve nazik bir süreç olan çekim süreci başlar.

Yeni Doğan Çekimi Nasıl Yapılır?

Yeni doğan bebeklerin çekimi son yıllarda en fazla ilgi gören çekim türleri arasında yerini almaktadır. Minik bebeğinizin hayata adım attığı ilk anları karelerken bir çok şeye dikkat ederek çekim yapmanız gerekiyor. Orijinal ve farklı kareler için yeni doğan çekimi nasıl yapılır? Bunlardan bahsedeceğiz.

Bebeğiniz için büyük bir miras olacak olan bu çekimler, usta eller ile fotoğraflanması tercih edilmelidir. Genellikle 2-15 günlük bebekler için fotoğraflama işlemi sağlanmaktadır. Bu konuda eğitimli kişiler tarafından fotoğraf çekimleri sağlanmaktadır. Ve bizlerde bu konuda eğitimli kişilerden yardım almanızı öneriyoruz.  Yeni doğan çekimi nasıl yapılır? Dediğinizi duyar gibiyiz. Bu çekimler genellikle 3 ya da 4 saat sürebilmektedir.

Elinizdeki manken minik bir yeni doğansa işiniz bir hayli zor demektir. Tüm fotoğraflama işlemleri genellikle doğal ışıkla çekilmeye çalışılıyor. Flash bebeğe zarar verebileceğinden kullanılmamaktadır. Genellikle çekimde çıplak olarak çekim yapılmaktadır. Üşümemeleri adına da oda çekim öncesinden itibaren ısıtılarak ardından çekimler sağlanmaktadır.

Tüm kullanım sağlanan malzemeler hijyenik malzemelerdir. Aksesuarlar her defasında yıkanmaktadır. Bu fotoğraflamalarda müthiş anılar olarak kalmaktadır. Bu işlemi belirli aralıklarla yaptığınızda da ortaya farklı görüntüler çıkabilmektedir.

Bebeğin rahatsız olmaması çok önemli. Bu yüzden bebeğin ihtiyaçları göz önünde bulundurarak gerçekleştirilen çekimler bazen saatlerce sürebilmektedir. Fakat uzunda olsa çekim sürecinin ardından fotoğrafların dijitalleri ebeveynlerle birlikte incelendiğinde müşterilerimizin mutluluğu her şeye değer niteliktedir.

Yeni doğan çekimi genellikle bebeklerin kemiklerinin anne karnındaki elastik yapısını kaybetmediği 2-14 gün aralığında yapıldığı için bebek, istenilen bir çok poza rahatlıkla girebilmektedir. O yüzden çekimler için fotoğrafçınızla önceden sözleşmeli ve programınızı bu süreyi aşmayacak şekilde randevu olarak kaydetmelisiniz. 2. haftanın sonrasında yapılacak çekimler için yeni doğan çekimi diyemeyiz. Çünkü bu süreçten sonra anne-babaların istediği ve örnek olarak gösterdiği pozları uygulayamıyoruz.

Bebeğinizin hayata merhaba dediği ilk anları profesyonel olarak fotoğraflamak ve ömürlük bir hatıra olarak saklamak istiyorsanız referanslarımızı da inceleyerek SN fotoğrafçılıkla iletişime geçebilirsiniz.