Bebek Konsept Çekimleri

Bebek Konsept Çekimleri

Son yıllarda bebek sahibi olan annelerin trend olarak uygulamış oldukları çekim türlerinden olan bebek çekimleri dikkat çeken çekimler arasında yerini almaktadır. istenilen konsept yakalanarak çekim ortamı hazırlanır ve bebeklerin en doğal halleriyle çekimleri sağlanır. Bu durumu uzun yıllar anı olarak biriktirmek isteyen anne ve babalar, çekimlerini kendileri yapmaya özen göstermeye başlamıştır.

Peki Bebek Konsept Çekimleri Nasıl Yapılır? Eğer çekiminizi siz evinizde sağlayacaksanız, bebeğinizin cinsiyetine göre seçimler sağlayarak çekim ortamını hazırlayabilirsiniz. Bu işlemi profesyonel ekiplerden yardım alarak gerçekleştiren anne babalarda var tabi ki. Fakat son yıllarda kendi çekimlerini kendileri yapan ebeveynler bir hayli çoğalmaya başlamıştır.

Bebek konsept fotoğraf çekme işi öncelikle arka planı sonrasında zemini doğru seçmekle başlar. Stüdyo çekimlerinde bebekler için hazırlanmış zengin konseptler bulunmaktadır. Canlı renklerden ve temalardan oluşan çeşit çeşit arka plan duvar kağıtları temayı tamamlayan aksesuarlar ile zemin süslemesi de yapılarak ortaya mükemmel sahneler çıkarmaktadır. Geriye kalan bebeğinizi güldürmeyi başararak mükemmel fotoğrafları yakalayabilmek.

Bebek Konsept Çekimleri Nasıl Yapılır?

Eğer bebeğiniz kız ise, eline plastik mutfak eşyaları vererek ve başına da aşçı şapkası örterek böyle bir konsept oluşturabilirsiniz. Seçeceğiniz malzemeler pembe tonları olursa fotoğraf farklı bir havaya bürünecektir. Ya da makyaj malzemelerini yanına dökerek kokoş bir bebek havası da oluşturabilirsiniz. Erkek bebekler için ise verdireceğiniz arabalı pozlar bebeğinizin ileride fotoğraflarına bakarak gülümsemesine yardımcı olacaktır.

Bazı anne ve babalar bu konu da başarılı denecek kadar güzel çalışmalar yapmaktadır. Hayal dünyası zorlanarak geliştirilen Bebek Konsept Çekimleri genellikle belli aralıklarla da yapılabilmektedir. Bebeğinizin büyüme serüvenini bu şekilde gözlemleyebilir ve yüzde tebessüm oluşturacak pozlar ortaya çıkarabilirsiniz. Mesela yatağa yapacağınız sayılı konseptler bebeğinizin 1. Ayı ya da 1. Senesi olarak zaman zaman çekim sağlanabilir. Böylelikle bebeğinizin hem gelişimini gözlemlersiniz hem de ileri de kendisi için büyük bir anı olarak kalır.

Bebek Konsept Çekimleri bunun yanı sıra bir çok ortamda sağlanabilir. Eğer sizler evi tercih etmiyorsanız, dış çekim sağlayabilirsiniz. Genelde kır ortamlarını da tercih eden anne babalar, bu çekimleri tek bebeklerini çekerek ya da 3’lü olarak çekim sağlayarak gerçekleştirebilmektedir. Bu çekimlerde fotoğrafçılardan yardım alınabilmektedir. Uygun konseptleri sizlerde kendi kafanızdan belirleyebilirsiniz. İstediğiniz çekim için bir çok metaryel alabilir ve uygun konsepti gönlünüze göre oluşturabilirsiniz. Bebeğinizin uzunca bir süre bu fotoğrafları saklaması ve ileride de çocuklarına bu kareleri göstermesi sizler için paha biçilemez olacaktır.

Bebek Stüdyosu Konsept Çekimleri

Eğer bunlarla uğraşmak ve cazibeli konseptleri oluşturmak sizin için zor geliyorsa veya bütçenizi zorlayacaksa (aksesuarlar oldukça maliyetli olabilmektedir) bir bebek fotoğrafçısı ile irtibata geçerek bebekler için özel hazırlanmış, zengin konsept ve aksesuarlara sahip, hijyenik bir stüdyoda çekimlerinizi profesyonel kadrajlara teslim edebilirsiniz.

Sn fotoğrafçılık olarak bebek stüdyosu konusunda beklentilerin hemen hepsinin karşılandığı, zengin çeşitli bebek fotoğraf konseptleri ile seçiminizi dilediğiniz gibi yapabileceğiniz stüdyomuza bebeğinizle birlikte sizleri davet ediyoruz. İlki çay içme ve tanışma faslı olduktan sonra muhakkak çekim için tekrar gelmek isteyeceğinize eminiz.