Bebek Fotoğraf Çekimi Hizmeti

Bebek Fotoğraf Çekimi Hizmeti

Son yıllarda fotoğrafçılık alanında bir çok gelişim yapılmıştır. Bu durum yeni doğan bebekleri de kapsamaya başlamıştır. Son yıllar en büyük trendleri arasında yer alan bu fotoğraflama türleri, çekim sağlanırken bir çok incelik düşünülerek sağlanmaktadır. Bebek Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır? Bunlardan tecrübemize dayanarak bahsetmek isteriz.

Bebek Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Bebekleri fotoğraflamak normal çekimlerden bir hayli zor olabilmektedir. Çünkü elinizdeki malzeme henüz size sevimli sevimli bakmaktan başka pek bir şey yapmaya hevesli olmayan bebektir.   Ebeveynlerin çok fazla istekli olarak yaptırmış oldukları bu çekimler, uzman ellerle sağlandığı zaman hijyen konusuna çok fazla dikkat edilmektedir. Kullanılan malzemelerin sürekli steril olarak yıkanmasına dikkat edilmektedir. Profesyonel bebek çekimleri sağlanırken, bebeklerin üşümemesi adına oda sıcaklığı ayarlanmaktadır. Bunun yanı sıra makinelerin ışıklarının bebekleri rahatsız etmemesi adına flash ışıkları da çok fazla kullanılmamaktadır. Bebek Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır? Sorusuna ayrıca çok farklı cevaplarda verilebilir. Bunu kendiniz yapacaksanız, yine aynı şeylere dikkat ederek çekiminizi yapmanız gerekmektedir. Bebekler çok hassas varlıklar olduğu için mikrop kapma olasılıkları çok fazladır. Ya da çekim esnasında çıplak olacaklarından hasta olma durumları çok fazladır.

bebek fotoğraf çekimi dış mekan

Bebek Fotoğraf Çekimi İçin Tavsiyeler

Fotoğraf çekimi yaparken, eğer siz bebeğinizi fotoğraflıyorsanız birkaç öneri vermek isteriz. Bebeklerin ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bu nedenle poz verme gibi bir dertleri de yoktur. Bebek Fotoğraf Çekimi için istenilen fotoğraflamanın yakalanabilmesi adına üst üste çekim yapılması gerekmektedir. Bebekler uyurken bile farklı surat ifadeleri ile uyurlar. Fotoğrafı kareleyen sizseniz eğer, üst üste alınan pozlardan güzel kareler yakalayabilirsiniz. 

Bebek Fotoğraf Çekimi yaparken bebeğinizin poz vermesini beklerseniz işiniz zor demektir. En iyi poz için sürekli çekim yapmanız gerekmektedir.  Fotoğraflama işlemlerinde sürekli çekim modu ile çekim sağlanan özellikler vardır. Bu özellikler ile çekiminizi yaparak güzel pozlar yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra flash kullanmamalısınız ve ışığa önem vererek çekim sağlamanız gerekmektedir. Fotoğrafın iyi çıkması için en doğal ışığı bulmanız gerekmektedir. Bunun için gündüz çekimi sağlamanız önerilerimiz arasındadır. Eğer bebeğinizin gözleri açıksa ve gülebilme becerisine erişmiş bir bebek ise güldürmeye çalışın. Bunun yanı sıra arka planı da iyi ayarlamanız gerekmektedir.

  • Bebeğinizin dikkatini çekmek için yapacağınız oyunlar kadrajın hemen arkasında olmalıdır ki bebeğin gülerek ve makineye bakarak poz verdiği hissi uyansın fotoğrafta. (Bu işlem oldukça zordur)
  • Çekimler için genelde bebek fotoğraf stüdyolarında oyuncaklar bulunmaktadır. Fakat siz yinede bebeğinizin ilgi gösterdiğini bildiğiniz dikkatini çeken oyuncaklarından bir kaç tanesini muhakkak yanınızda getirin.
  • Bebek fotoğraf çekimleri uzun sürdüğü için gerek stüdyo çekimleri gerekse dış çekimler için muhakkak anne-baba veya ebeveynlerden birisi gelecekse yanında yardım edecek bir yakını ile birlikte gelmelidir.
  • Güzel bebek fotoğrafları çekmek için top tamamen fotoğrafçıya atılmamalı anne-baba olarakta tüm sorumluluk üstlenilmelidir. Bu çekimler müşterek çekimlerdir. Ortaya çıkan güzel bir bebek fotoğraf albümü varsa eğer bu kesinlikle bir takım çalışmasıdır.
  • Bebeğinizin çekim öncesi muhakkak uykusunu almış, karnını doyurmuş olması gerekiyor. Ki neşesi yerinde olsun ve oyunlara tepki versin.
  • Bebek uyku veya acıkmadan dolayı huzursuzlanırsa çekimlere ara verilir ve bebeğin ihtiyaçlarının giderilmesi adına beklenir. Hatta bazı çekimler sırf bu sebeplerden ertelenebilirde. Önemli olan güzel bir albüm oluşturmak ve hatıra saklamak değil mi?
  • Özellikle dış çekimlerde havanın açık olduğu günler ve ışığın en doygun olduğu zamanlar tercih edilmektedir.
  • Bebeğin çekimlerden önce bebek fotoğrafçısı ile tanıştırılıp ona karşı olan ön yargısının kırılması adına kısa bir süre kaynaşma faslı gerekmektedir.
bebek fotograf çekimi nasıl yapılır?

Tüm şartlar yerine getirildi ve birbirinden güzel yüzlerce poz çekildi ise sıra seçimlere geldi. Bu aşamada fotoğrafçı ebeveynlere fotoğrafların dijitallerini vererek (anlaşma o şekildeyse) aralarından istedikleri kadar pozu seçmeleri için zaman tanıyacaktır.

Bebek fotoğraf çekimi fiyatları göz önünde bulundurularak seçilen pozlar fotoğrafçıya numarası ile iletilerek albüm hazırlanma aşamasına geçilir. Eğer albüm istenmiyorsa fotoğraflar düzenlenerek çıktı veya yine dijital haliyle aileye teslim edilir.

Hayırlı olsun! Artık baka baka doyamayacağınız birbirinden güzel bebek fotoğraf albümünüz oldu. Güzel saklayın. Güzel günlerde inceleyin!

SN Fotoğrafçılık olarak bir “bebek fotoğrafçısı” gereksinimlerinin tamamını taşımaktan ve profesyonel hizmet sunmaktan mutluluk duyuyor, sizleride tanışmak için stüdyomuza bekliyoruz!