1 Yaş Süslemeleri Nasıl Hazırlanır?

1 Yaş Süslemeleri Nasıl Hazırlanır?

Bebeğinin 1 yaş doğum günü partisine hazırlık yapmak isteyen anne babalar oldukça telaşlı olmaktadır. 1 yaş doğum günü partileri ilk olması açısından büyük öneme sahiptir. Bununla birlikte süslemelerin konsepte uygun olması fotoğraf çekiminde doğru açıların yakalanması noktasında büyük önem taşıyor. Ortamda doğru bir konseptin olması, bebeklerin konsepte uygun hazırlanması bebek fotoğraf çekimi açısından önem taşıyor.


Bebeklerin ilk yaş günü partisinde eldeki materyallerden faydalanarak kaliteli bir ortam hazırlamak mümkündür. Böylece fotoğrafçının güzel kareler yakalaması adına işi kolaylaşacak, anne babalar ise hayalini gerçekleştirecektir. Kullanılan malzemeler nasıl olursa olsun profesyonel bir ortam oluşturmak tamamen yaratıcılığa bakmaktadır.

1 Yaş Süslemeleri Nasıl Yapılır?
1 Yaş Süslemeleri Nasıl Yapılır?

1 Yaş Doğum Günü Süslemeleri Masa Hazırlama

Partinin en dikkat çeken unsuru doğum günü masasıdır. Fotoğraflarda en fazla karenin yakalandığı yer masa ve çevresidir. Aynı zamanda çekimlerin amacı da bu noktada belli olmaktadır. Masa süslemesinde açık renk bir örtü renkleri daha fazla ortaya çıkarıyor. Masa etrafına renkli simli iplerle süsleme yapılabilir. Masanın arkasında kalan duvar ise partinin gayesini belli etmeli. 


Duvarın süslenmesi noktasında öncelikle renkli el işi kağıtları kullanılabilir. Bu kağıtlara şekiller verilerek profesyonel bir konsept oluşturmak mümkündür. Ayrıca 1 yaş süslemeleri noktasında masa etrafına yayılmış olan balonlar da dikkat çekmektedir. Masa üstünde mutlaka mumlar, küçük ve şirin kanepeler bulunmalıdır. Davetlilerin sayısına göre basit ama görsel anlamda ön plana çıkacak süslemeler eklenmelidir. 

1 Yaş Sandalye ve Masa Süslemesi 

Partilerde 1 yaş süslemeleri deyince bebeğin cinsiyetine uygun süslü sandalyeler akla gelmektedir. Sandalyeler erkek bebeklerde mavi renkte süslemelerle donatılırken kız çocuklarında pembe renk ön plana çıkmaktadır. Sandalyelerde renkli tüller ortama başka bir hava katmaktadır. Davetli masaları da sandalyelere uygun masa örtüleri ve şamdanlarla süsleyebilirsiniz.

Minik pembe ya da mavi çatallar kurdele yapıştırılarak şirin bir hava katılabilir. Bebek partilerinde ortamın cıvıl cıvıl olması açısından sandalye ve davetli masaları önem taşıyor. Bu durumun ortama kattığı renk bebek fotoğraf çekimi konusunda da destek oluşturmaktadır.

Doğum Günü Çerçevesi 

En kaliteli parti süslerinden biri de doğum günü çerçeveleridir. Davetlilerin dikkatlerini üzerine çeken bir süsleme türü olduğunu söylemek mümkündür. Aynı zamanda fotoğraflarda da oldukça hoş kareler ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bebeğin doğumundan bir yaşına kadar geçen sürede çektiğiniz fotoğrafları doğru şekilde ortamın geneline yaymak oldukça şık duracaktır. Çerçeve 1 yaş süslemeleri noktasında dikkat çekmekte olan elemanlar arasındadır. 

1 Yaş Süslemeleri Nasıl Yapılır?
1 Yaş Süslemeleri Nasıl Yapılır?

Çerçeve yapımında bazen özel bir masa ile konsept oluşturulmaktadır. Çerçevenin etrafı güllerle yapılabilecek bazı şekiller kullanılarak süslenebilir. Gül pahalı bir materyal ise kağıtlardan gül de yapılabilir. Doğru süsleme yapıldığı taktirde fark eden bir durum ortaya çıkmamaktadır. Doğum günü çerçevelerini her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bulamadığınız taktirde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu durum el becerisine ve yaratıcılığa bakmaktadır. 

Kalın mukavva kullanılarak istediğiniz genişlikte bir çerçeve oluşturabilirsiniz. Daha sonra çerçevenin etrafı eldeki materyallerle süslenerek şekillendirilebilir. Arkasına yapıştırılan karton ve mukavva renkli kağıtlarla süslendikten sonra içine fotoğraflar yerleştirilebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir